Czym są opony at? Ten skrót wywodzi się od nazwy all terrain. Opony te są uniwersalnymi oponami terenowymi. Te opony przeznaczone są zarówno do jazdy w terenie, jak i po drogach. Dzięki temu, że mają łagodniejszy bieżnik od opon MT, są znacznie cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, a także sam jej komfort.

Dobrze dobrane opony all terrain jednym z lepszych wyborów, jeżeli chodzi o poruszanie się zarówno po zwykłych drogach, jak i w terenie. Sprawdzą się dobrze na śniegu jak i na powierzchni piaszczystej. Opony terenowe zapewniają swoim użytkownikom bardzo dużą nośność a także wytrzymałość. Nie gorzej dadzą sobie radę też w błocie. Najbardziej polecane są one dla tych kierowców, których jazda przedstawia się jako około pięćdziesiąt procent jazdy po drodze a także pięćdziesiąt procent poruszania się w terenie. Opony cztery na cztery Jakie opony cztery na cztery powinniśmy zakupić do naszego własnego auta? Najbardziej znane są nam 3 różne rodzaje, jeżeli mówimy o oponach cztery na cztery. Jednym z tych rodzajów są właśnie omówione wcześniej opony at. Kolejne 2 rodzaje to highway terrain a także mud terrain. Opony mud terrain czyli opony mt to opony terenowe. Odróżniają się m.in. szerokimi klockami bieżnika oraz dużą liczbą nacięć na bieżniku.

Opony te nadają się do jazdy w szczególnie trudnych warunkach terenowych. Ich dużą wadą natomiast jest mniejsza przyczepność na szosie. Tymczasem opony htprzeznaczone są do jazdy po ulicach czy autostradach. Jeśli chodzi o zachowanie tych opon na drodze, to biorąc pod uwagę przyczepność, trzymanie się drogiczy też hamowanie zachowują się jak normalne opony. Odróżnia je m.in. dosyć płytki bieżnik czy elastyczne boki.