Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak pandemia wpłynie na ceny mieszkań. Są tacy, którzy planowali kupno mieszkania już z początkiem 2020 roku, ale czas epidemii i koronawirusa i związanej z nią izolacji pokrzyżował im plany. Teraz zastanawiają się, kiedy będzie odpowiedni moment. Co możemy aktualnie zaobserwować na rynku nieruchomości?

Wynajem mieszkania

Na pewno w dół poszły ceny mieszkań na wynajem, co obserwuje w Warszawie lub w Krakowie. Wpływa na to możliwość zdalnej pracy w korporacjach – wynajmowanie mieszkania jest więc nieopłacalne, gdyż można pracować zdalnie z rodzinnej miejscowości. Wiele uczelni podtrzymuje również możliwość zdalnego studiowania. W związku z tym można się domyślać, że nie będzie wielkiego zainteresowania wynajmem mieszkań. Ceny mieszkań na wynajem są coraz atrakcyjniejsze dla młodych ludzi. A co z mieszkaniami do kupna?

Zakup mieszkania

Ceny niestety dalej nie spadają, a wręcz przeciwnie. Wykupione są nawet mieszkania, które zostaną oddane do użytku dopiero w 2022 roku. Mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się wciąż dużą popularnością. Co będzie za pół roku lub rok? Czy osoby, które utrzymywały się z wynajmu mieszkań, nadal będą mogły to robić? Czy może będą musiały je sprzedać i to w całkiem korzystnej dla kupującego cenie? Warto bacznie śledzić rynek nieruchomości i wybrać najlepszy moment na zakup mieszkania. Zapraszamy również do kontaktu na say-home.pl.